AZILLANDO

jeb "Patvēruma Valsts''

es.

Optimizācija” – radīt apstākļus, lai piespiestu apturēt darbību, tad „likumīgi” izlaupīt un pilnībā likvidēt.
No „Demokrātisko terminu” vārdnīcas.
—————————————

 .

4. Valsts ekonomiskās patstāvības „optimizācija”

1. Lai valsti nostādītu „uz ceļiem”, ar savu algotņu un „piektās kolonas” rokām, „progresīvu” un „ekonomiski izdevīgu” pasākumu aizsegā, plānveidīgi „optimizē” visas rūpnīcas, fabrikas, lauksaimnieciskās ražošanas un pārtikas pārstrādes uzņēmumus, floti un valsts infrastruktūru kā tādu.
.

2. „Optimizē” lauku saimniecības un visu lauku infrastruktūru – sākot no skolām, feldšeru punktiem, veikaliem, pasta un bankas nodaļām līdz pašu lauku rajonu teritoriju plānojumam.
.

3. Neaizmirsti, ka visu „optimizēto” rūpnīcu, fabriku un jebkuru citu uzņēmumu ražošanas līdzekļi – iekārtas, to tehnoloģiskais aprīkojums, inventārs, instrumenti, izejvielu un materiālu krājumi utt., kā arī flotes kuģi jāiznīcina neatgriezeniski, lai kādam aborigēnam neienāktu prātā kaut ko uzsākt no jauna:

a) ko vari – pārdod uz ārzemēm, pārējo pārkausē speciāli šim nolūkam uz laiku darba kārtībā saglabātajās martena krāsnīs. Ceru, ka visus valstī esošos krāsaino metālu krājumus tu jau savlaicīgi esi „optimizējis” un realizējis;
.


b) pēc tam saražo pašu valstij nevajadzīgus velmējumus, pēc kuriem ir pieprasījums ārzemēs, bet sārņi, lai jauki noguļas aborigēnu dzīves telpā. Pēc tam vienā mierā vari „optimizēt” arī šīs martena krāsnis;
c) pārdod likvidēto ražošanas objektu nosaukumus, logo, u.c. atribūtus. Izmantojot iedzimto vājās prāta spējas un īso atmiņu, varēsi ārzemēs ražotu preci ar šādu nosaukumu „iesmērēt” aborigēniem par pašu mājās ražotu.

.
.4. Pieradi aborigēnus pie domas, ka pašiem nekas nav jāražo, pārtika nav jāaudzē un vairāk jāpievēršas izklaidēm. Pieradini pie tā, ka viss ikdienas vajadzībām nepieciešamai un milzums visdažādāko plastmasas „grabuļu”, tiks piegādāts no draudzīgajām „demokrātiskajām” valstīm. Iestāsti, ka šo produktu cena būs zemāka, nekā pašu saražotās produkcijas pašizmaksa.
.

5. Redzēsi ar kādu aizrautību cilvēkveidīgie, par dažiem Jūdasa grašiem, paši iznīcinās savas valsts ražošanas bāzi un neatgriezeniski sagraus tās pēdējās suverenitātes paliekas. Protams, pie reizes pievācot visu, kas palicis pāri pēc tavas „optimizācijas”…

.

5. Valsts bankas „optimizācija”

1. Paziņo, ka nacionālās naudas vienības stabilitātes nodrošināšanai, tā jāpiesaista ārzemju valūtām. Tikai nesaki, ka tev par nacionālo naudas vienību nospļauties un, ka tā visai drīz tiks nomainīta ar ārzemju. Paziņo, ka valsts attīstībai nepieciešamas „investīcijas” un tās var garantēt tikai ārzemju bankas.
.

2. Daiļrunīgi izskaidro, cik ērti aborigēniem būs saņemt „vieglus” kredītus uz zemiem procentiem. Tikai nesaki, ka zaudējot darbu, viņi un viņu ģimenes nokļūs mūžam neatmaksājamu parādu jūgā. Nesaki, cik aborigēnam būs jāmaksā par katru bankas operāciju. Laika gaitā varēsi šīs banku „pakalpojumu maksas” palielināt cik vien vēlēsies.
.

3. Tikai nelikvidē tā saucamo „Valsts Banku”! Lai šīs butaforijas kompetencē paliek suvenīru monētu pasūtīšana ārzemēs un dižošanās ar savu „stabilitāti” un „drošību” lētticīgo ārzemnieku un pašmāju iedzimto acīs.

.

6. Cenu „optimizācija”

1. Uzmanīgi seko preču cenām un parādi radošu izdomu to paaugstināšanā:

a) ja Indijā sadūrušies divi vilcieni – paaugstini kafijas un benzīna cenas! Ja Bangladešā peldoties noslīcis bērns – paaugstini cenas medikamentiem! Ja Vjetnamā nogrimis kuģis – paaugstini zivju cenas. Izmanto jebkuru nelaimes gadījumu vai dabas stihiju aiz trejdeviņām zemēm, lai paaugstinātu cenas jebkurai precei, sākot no spraužamadatām un beidzot ar nekustamo īpašumu. Ideāls periods straujai cenu celšanai, ir pusgadu pirms un pusgadu pēc naudas vienības kārtējās maiņas;
b) nekad nevienai precei nepaaugstini cenu mazāk kā par 10%. Neaizmirsti paziņot, ka cenu celšanas iemesls ir „globālā krīze” un pēc pāris mēnešiem „objektīvu iemeslu dēļ”, atkal gaidāms cenu kāpums. Beigās obligāti piemini, ka valstī jūtama situācijas stabilizēšanās un redzama ekonomikas izaugsme. Tas aborigēniem būs ļoti nomierinoši;
c) rūpīgi seko oficiālajiem statistikas datiem! Ja pārtikas cenas pusgadā cēlušās par 20%, degvielas cenas par 50%, elektroenerģijas – par 20%, paziņo, ka dzīves dārdzība valstī šajā laika posmā pieaugusi par 1,4%. Tas cilvēkveidīgo pūlim radīs nomierinošu efektu;
d) neaizmirsti aborigēniem reizi vairākos gados paaugstināt minimālo darba algu par 0,5% un pensijas par 0,3%. Aborigēni būs sajūsmā, un mēnešiem ilgi, ar putām uz lūpām, savā starpā diskutēs, kāpēc vieniem vairāk, bet otriem mazāk.

.

7. Veselības aprūpes sistēmas „optimizācija”

1. Droši „optimizē” lielāko daļu slimnīcu, poliklīniku, aptieku un citu iestāžu, kuru ēkas un iekārtas tīri labi var realizēt – aborigēniem nav vajadzīga viegli pieejama veselības aprūpe un kvalificēti ārsti. Parūpējies, lai nakts stundās nestrādātu neviena aptieka, lai brīvdienās un svētku dienās cilvēkveidīgajiem tiktu dota „demokrātiska” brīvība – pagaidīt līdz nākošai darba dienai un pierakstīties rindā uz aiznākošo mēnesi, vai vienā mierā „aiziet pie tēviem” uzreiz. Pilnīgi pietiks, ja saslimstot viņi pierakstīsies rindā un dažus mēnešus pagaidīs, līdz, samaksājot daļu savas algas, nokļūs kāda daktera redzeslaukā.
.

2. Parūpējies, lai atlikušajās medicīnas iestādēs ārsti strādātu privātpraksē un maksātu tev solīdus nodokļus, bet pacientiem būtu jāizmanto visdažādākie maksas „pakalpojumi”. Parūpējies, lai slimnieks maksātu jau par ienākšanu ārsta kabinetā (pacienta nodevu), lai viņš maksā par katru analīzi, katru šļirci, katru izmeklēšanas procedūru un ārstniecisko manipulāciju, katru uzturēšanās dienu slimnīcā, katru tur apēsto maizes kumosu. Nekādā gadījumā neaizmirsti to visu aplikt ar nodokļiem!
.

3. Šāda medicīniskās „aprūpes” SISTĒMAS prakse izdevīga vairāku iemeslu dēļ:

a) tā veicinās Darvina teorijas īstenošanu dzīvē un dabiskā veidā uzlabos sabiedrību – izdzīvos tikai stiprākais un veselākais. Sevišķi tas attiecas uz pensionāriem, kuri ik mēnesi tev rada tik lielus finansiālus zaudējumus, nevajadzīgi patērē barību un ar savām izdarībām nepieļaujami piesārņo dabu;
b) tā ātros tempos palīdzēs atbrīvoties no spītīgiem lauku večiem (vecenēm), kuri joprojām mitinās skaistākajos lauku apvidos, kuros nepieciešams uzcelt tūrisma objektus un izveidot golfa laukumus.

.

8. Izglītības sistēmas „optimizācija”

1. Sludini „demokrātiju” un bērnu „tiesības” nemācīties, neklausīt vecākiem, uzspļaut skolotājiem un mācīšanās procesam kā tādam.
.

2. Aizliedz skolotājiem aizrādīt skolēniem un vērtēt viņu reālo zināšanu līmeni. Liec konkrētu atzīmju vietā ielīmēt maijpuķīti, zaķīti vai kaķīti, lai sirds priecājas gan pašiem skolēniem, gan viņu vecākiem.
.

3. Pusgada sekmju «Liecības» izdrukā uz avīžpapīra un iepretī mācību priekšmetam, atzīmju vietā, ieraksti: „daļēji” vai „vēl jāmācās”. Visi būs apmierināti, un skolēnu vecākiem tas radīs nomierinošu efektu – katrs sapratīs, ka viņu desmitgadīgajam resgalim tiešām vēl jāmācās.
.

4. Maksimāli „optimizē” mācību iestāžu skaitu un reāli nepieciešamo mācību priekšmetu sarakstu. Praktizē visdažādāko projektu nedēļas, menedžmenta un citu nevienam nesaprotamu nosaukumu mācību priekšmetus, kuros, ar tukšu muldēšanu, aizpildi atvēlēto laiku.
.

5. Ievēro, ka nākamajam vergam nedrīkst iemācīt pārāk daudz! Pietiek, ja viņš prot uzrakstīt savu vārdu un rēķināt līdz simtam (vairāk viņš nekad arī nenopelnīs). Protams, arī šī slodze bērnus ļoti nogurdina, tādēļ mācību procesā jālieto dators. Dators ir labs vēl triju iemeslu dēļ:

a) bērni mācību stundās varēs paspēlēt „bojevikus” un viņiem nebūs garlaicīgi;
b) virtuālajā pasaulē eksistējošam indivīdam, reālajā dzīvē draugu nebūs;
c) tas būs izdevīgi arī nākotnē – tikko pieaugušais vergs sāks domāt, atvienosi internetu vai izslēgsi elektrību. Bez datora palikušais analfabēts tiks neitralizēts un būs tev absolūti nekaitīgs.

.

9. Sabiedriskā transporta „optimizācija”

1. Ceru, ka jau pašos „demokrātijas” ieviešanas pirmsākumos tev bija skaidrs, ka nevajadzīgi sazarotā un intensīvā sabiedriskā transporta kustība, nav „demokrātijas” apstākļiem atbilstoša. Tā būtiski traucē virsuzdevuma īstenošanu – lauku iedzīvotāju, kā šķiras, likvidāciju. Praksē pierādījās, ka ar lauku infrastruktūras – veikalu, pasta nodaļu, feldšeru punktu utt., kā arī ar to saistītā darbavietu „optimizācija” nedeva gaidīto efektu. Lauku iedzīvotāji spītīgi turējās pie savu senču zemes pleķīša un brauca darbā gan uz tuvākām, gan tālākām apdzīvotām vietām visā valsts teritorijā un „integrēties” ārzemēs (vienīgais pozitīvais moments). Mājās palicēji kursēja uz rajonu centriem gan uz veikalu, gan pie ārsta.
.

2. Vispirms „optimizē” pasažieru pārvadājumus pa dzelzceļu. Tā infrastruktūras un ritošā sastāva uzturēšana tev prasīs milzīgus līdzekļus. „Optimizējot” praktiski visas starprajonu un starppilsētu dzelzceļa līnijas un to ritošo sastāvu, varēsi iegūt ievērojamu daudzumu metāllūžņu. Bizness!
.

3. Arī zemesceļu un autobusu parku uzturēšana rada vienus vienīgus zaudējumus. Paveras plašas iespējas visu šo struktūru kardinālai „optimizācijai”. „Optimizējot” autobusu satiksmi ”ieekonomēsi” milzīgus degvielas daudzumus, kurus bez pūlēm iespējams izdevīgi realizēt.
.

4. Visas sabiedriskā transporta „optimizācijas” iesaku veikt atsaucoties uz ritošā sastāva nolietojumu, nepietiekamo noslogojumu, pārvadājumu neefektivitāti, nemitīgi pieaugošajām degvielas cenām, finansiālajiem zaudējumiem un „globālo krīzi”. Lai slēptu faktisko braucēju skaitu, atļauj šoferiem neizdot braukšanas biļetes. Šāda visnotaļ attaisnojoša iemesla — pasažieru trūkuma dēļ, vilcienu vietā nozīmē autobusus, ceļu satiksmē autobusu vietā – mikroautobusus.
.

5. Plaši praktizē slēpto „optimizāciju” – ievies vasaras un ziemas transporta kustības sarakstus, kuros sezonu no sezonas neuzkrītoši samazini reisu skaitu. „Optimizē” nerentablos starppilsētu un starprajonu maršrutus, pakāpeniski samazini reisu skaitu atlikušajos. Būtu normāla situācija, ja lauku iedzīvotājs reizi nedēļā no rīta varētu aizbraukt uz rajona centru un vakarā pārbraukt mājās. Šodienas situācija, ka šādi reisi notiek ikdienas ir „demokrātiski” nepieņemami un finansiāli nepamatoti.
.

6. Neapstājies pie sasniegtā – „optimizē” arī pilsētu iekšējo sabiedrisko transportu. Tajos atradīsi milzums nevajadzīgu maršrutu ar nepamatoti blīvu kustības grafiku. Reizi pāris mēnešos ievies jaunu kustības sarakstu, ik reizi to „optimizējot”. Ja kāds spēs šīm izmaiņām izsekot, paskaidro, ka transporta līdzekļi ir nolietojušies, to noslogojums ir tālu no optimālā (uz 1 kvadrātmetru 4 aborigēni), ka cēlušās degvielas cenas un galu galā – ir taču globālā krīze!
.

7. Zinu, ka tava nākotnes vīzija ir sabiedriskā transporta kustības pilnīga „optimizācija”. Lai aborigēni brauc ar ārzemēs savu laiku nokalpojušām un valstī par dārgu naudu pārdodamām (bizness!) vieglajām automašīnām! Lai pērk dārgo degvielu un maksā visus iespējamos nodokļus! Tikai neaizmirsti tos gadu no gada paaugstināt un ik pa laikam ieviest vēl citus!

8. Kas nevēlas šādas „demokrātiskas” ērtības, lai soļo kājām, vai sēž mājās.

 .

Rakstīt komentāru