AZILLANDO

jeb "Patvēruma Valsts''

64. Transporta līdzekļi

Publicēts: 16.10.2015

maize.
Pirmajos gados pēc Azillando izveidošanas, kad praktiski visur valdīja roku darbs, arī kravas transporta līdzekļi bija visai primitīvi – rokas ratiņi, ķerras, u.t.t. Nedaudz vēlāk, kad savulaik sagūstītie, brīvā dabā klīstošie zirgi, jau bija devuši pēcnācējus, radās iespēja izmantot zirgu vilkmes transporta līdzekļus (pajūgus) un zemes apstrādes ierīces (zirgu vilkmes arklus, grābekļus, u.t.t.).
.

Jauns etaps transporta līdzekļu nozarē sākās pēc tam, kad apguva „aktīvā ūdens” ražošanas tehnoloģiju. Valstī sākās iekšdedzes dzinēju izgatavošana un to izmantošana visai primitīvu mehānisko transporta līdzekļu piedziņā.
.

Pirmās „automašīnas” bija ar cietajiem riteņiem, jo bija problēmas uzsākt elastīgo riepu ražošanu. Šādu „automobiļu” maksimālais ātrums bija ap 15 kilometriem stundā. Tomēr arī šādi mehāniskie transporta līdzekļi bija ievērojams atvieglojums ikdienas darbā.

.

Valsts pastāvēšanas 15 gadadienā svinīgi tika demonstrēts pirmais Valstī izgatavotais un, priekš tiem laikiem, visai modernais smagais automobilis ar 3 tonnu celtspēju un ātrumu līdz 40 kilometriem stundā.
.

Valsts pastāvēšanas 20 gadadienā tika demonstrēts pirmais „nulles lauka” elektrodzinējs. Nekavējoties tika uzsāka šādu elektrodzinēju ražošana un uzstādīšana mehāniskajos transporta līdzekļos, rūpniecības un lauksaimniecības tehnoloģiskajās iekārtās, nomainot „aktīvā ūdens” iekšdedzes dzinējus.
.

Valstī pakāpeniski apguva visu nepieciešamo modifikāciju mehānisko transporta līdzekļu sērijveida ražošanu – sākot no kravas un speciālās nozīmes, līdz pasažieru un vieglajiem automobiļiem.
.

Azillando neatrodas pie jūras, tādēļ jūras kuģi Valstij nav vajadzīgi. Arī iekšzemes ūdenstransporta līdzekļi Valstij nav vajadzīgi, jo tās teritorijā nav kuģošanai derīgu upju un pietiekoši lielu ezeru. Valstij (vismaz pārredzamā nākotnē) nav nepieciešamības arī pēc dzelzceļa transporta un gaisa satiksmes. Visi kravas un pasažieru pārvadājumi notiek pa zemes ceļiem.
.

«Likums» transporta līdzekļus iedala 2 grupās:

1. ar cilvēka muskuļu spēku darbināmos (neatkarīgi no riteņu un sēdvietu skaita, virsbūvju un piekabju tipa, kā arī cita aprīkojuma);

2. mehāniskās piedziņas (aprīkotus ar „aktīvā ūdens” iekšdedzes dzinēju, vai „nulles lauka” ģeneratora elektrodzinēju).
.

Mehāniskās piedziņas transporta līdzekļi savukārt tiek sadalīti 5 kategorijās:

1. vieglās automašīnas (4 personām), kuras transformējamas par mazgabarīta kravas automobiļiem (2 personas un līdz 200 kg kravas);

2. pasažieru mikroautobusi (līdz 10 personām);

3. pasažieru autobusi (līdz 30 personām);

4. kravas automašīnas (dažādas celtspējas);

5. speciālo dienestu auto (ar tiem atbilstošu aprīkojumu);

6. lauksaimniecības tehnika.
.

Valsts uzdevums ir nodrošināt saviem iedzīvotājiem maksimāli drošus un veselīgus dzīves apstākļus gan pilsētās, gan ārpus tām, tādēļ populārākais pārvietošanās līdzeklis ir sabiedriskais pasažieru transports. Vienai personai, nelielu attālumu pārvarēšanai un rokas bagāžas pārvadāšanai, visērtākais ir velosipēds.
.

Sasniedzot 10 gadu vecumu, velosipēda «Vadīšanas Atļauju» iegūst visi 1. līmeņa mācību iestāžu audzēkņi. Nokārtojot zināšanu pārbaudi „Satiksmes Noteikumos” un praktiskās braukšanas eksāmenus, velosipēda «Vadīšanas Atļauju» jebkurā laikā var iegūt katrs, par 10 gadiem vecāks, Valsts iedzīvotājs.
.

Vadīt sabiedriskā transporta līdzekļus atļauts tikai pilsoņiem ar «Balto» «NIKO» un «Zelta» «ALKO» indeksu.
.

Valsts «Likums» kategoriski aizliedz narkomānu – potenciālo slepkavu klātbūtni uz Valsts ceļiem un pilsētu ielās. Nav pieļaujams, ka viņu apzināti noziedzīgas rīcības dēļ, gūst ievainojumus un iet bojā absolūti nevainīgi cilvēki.
.

«Likumā» skaidri definēts, ka jebkurš mehāniskais transporta līdzeklis (kuru nevirza cilvēka muskuļu spēks) uzskatāms par sev un līdzcilvēkiem ārkārtīgi bīstamu ieroci.

Piemēram, lietojot šaujamieroci, ar vienu pirksta kustību var ievainot vai nogalināt vienu vai dažus cilvēkus. Bet viena neuzmanīga vai nekoordinēta kustība, vadot mehānisko transporta līdzekli, var ievainot, sakropļot un nogalināt daudzus cilvēkus.

Automobilis ir daudzkārt bīstamāks par šaujamieroci!

.
Personām, kuras mehānisko transporta līdzekļu «Vadīšanas Atļauju» saņēmušas laikā, kad viņām bija atļautais «ALKO» indekss, bet pēdējā mēnesī saņēmušas «Sarkano» indeksu, «Vadīšanas Atļauja» tiek anulēta.
.

Jaunu mehānisko transporta līdzekļu «Vadīšanas Atļauju» viņi var iegūt ne ātrāk kā pēc 12 mēnešiem, ja pēdējo 6 mēnešu laikā viņiem nepārtraukti bijis atļautais «ALKO» indekss. Viss apmācību kurss viņiem jāiziet pilnīgi no jauna.
.

«Likums» nosaka, ka braucot mehāniskajā transporta līdzeklī, lietot 1. grupas narkotisko indi (smēķēt) nav atļauts ne vadītājam, ne pasažieriem. Šī noteikuma pārkāpējiem (gan vadītājam, gan pasažieriem) tiek piemēroti obligātie sabiedriskie darbi
.

«Sardzes» darbiniekiem dotas tiesības nekavējoties izsēdināt braucējus un konfiscēt transporta līdzekli, ja tā vadītājs atrodas pie stūres 2. grupas narkotiskās indes reibumā.
.

Transporta līdzeklis bez atlīdzības pāriet Valsts īpašumā un var tikt realizēts «Likumā» noteiktajā kārtībā.

 .

Rakstīt komentāru