AZILLANDO

jeb "Patvēruma Valsts''

37. Valsts Karogs

Publicēts: 16.10.2015

karogsAzillando valstiskie simboli ir «Valsts Karogs» un «Valsts Karodziņš». Tos, piemērotus konkrētiem lietošanas apstākļiem (pēc izmēra un izmantotā materiāla), centralizēti izgatavo tikai vienā Valsts rūpnīcā. Gan «Valsts Karoga», gan «Valsts Karodziņa» garuma un platuma attiecība ir divi pret vienu.
.

«Valsts Karogs» un «Valsts Karodziņš» sastāv no trim horizontālām krāsu joslām:

1. augšējā josla (35% no platuma) – debeszilā krāsā, kuras centrā spīd balta Saule (dzīvības un enerģijas simbols);

2. vidējā josla (50% no platuma) – sulīgas, tumši zaļas zāles krāsā (auglības simbols);

3. apakšējā josla (15% no platuma) – tumši pelēkā krāsā (augsnes – visa dzīvā barotājas simbols).

.

«Valsts Karoga» izmēri ir 2 x 1 metrs. Tas paredzēts uzstādīšanai brīvā dabā un to izgatavo no atmosfēras apstākļiem noturīga materiāla. Pie dzīvojamām un administratīvajām ēkām «Valsts Karogu» uzstāda fasādes centrā tā, lai brīvi krītošā auduma zemākais punkts būtu vismaz 2,5 metru augstumā virs zemes. Atsevišķi ierīkotos mastos «Valsts Karogu» parasti neuzstāda, bet «Likums» to darīt neaizliedz. «Valsts Karoga» kāts (divus metrus garš, 50 mm diametrā) ir pagatavots no gaiši lakota koka un augšgalā noapaļots. Karoga auduma augšmala piestiprināta 5 centimetru attālumā no kāta augšgala.
.

«Valsts Karodziņa» izmēri ir 20 x 10 centimetri. Tas paredzēts lietošanai telpās un izgatavots no sevišķi kvalitatīva un izskatīga materiāla. «Valsts Karodziņš» tiek piestiprināts pie 30 centimetru augsta lakota koka mastiņa, kurš savukārt ievietots apaļa (diametrs 15 centimetri) lakota koka paliktņa centrā. Mastiņš ar karodziņu no paliktņa viegli izņemams un, ap mastiņu aptītā veidā, uzglabājams atsevišķi.
.

«Valsts Karogu» pastāvīgi lieto:

1. pie Valsts Prezidenta nama, «Valsts Kancelejas» un «Valsts Pārvaldes» ēkām;

2. pie visu Valsts rajonu «Rajona Valdes» ēkām;

3. pie Valsts «Robežpārejas Punktu» administratīvajām ēkām.
.

Periodiski – svētku, atceres un piemiņas dienās «Valsts Karogs» tiek uzstādīts pie visām Valsts administratīvajām un dzīvojamām ēkām. Ikdienā pie dzīvojamām ēkām «Valsts Karogu» parasti neuzstāda, bet «Likums» neaizliedz to darīt ģimenes svinību vai jubileju gadījumos.
.

Katram Valsts pilsonim un vairumā gadījumu arī nepilsoņiem mājās rūpīgi tiek glabāts un saudzēts Azillando simbols – «Valsts Karodziņš». Klājot Valsts svētku vai ģimenes locekļu jubileju galdu, tā centrā vienmēr atrodas vieta «Valsts Karodziņam».

.

Rakstīt komentāru